Adventuredk aps
Bredgade 34
7400 Herning

Send en mail
Chat med os
9.00 - 17.00Man - tirs
9.00 - 16.30Ons - tors
9.00 - 15.00Fredag

Tilmeld nyhedsbrev
Bestil brochure

Tlf.97 21 68 00

Facebook Youtube Trustpilot

Grupperejser
for unge 18-30 år


Find din drømmerejse


Hvor vil du rejse til?
Hvornår vil du rejse?
10 gode grunde til at rejse med Adventuredk Læs mere

Latest news from around the world

  • 19. april 2014

    7 sekunders frit fald...

    Læs mere
  • 19. april 2014

    Vi tager på børnehjem :-D

    Læs mere
  • 19. april 2014

    Heste, busser og strand

    Læs mere
  • 18. april 2014

    Vi bringer påsken til Nepal

    Læs mere

Mød din rejsekonsulent

Vibeke

Vibeke Mejer Henriksen

”Vær åben og imødekommende.”

Vibeke har selv rejst i alverdens lande. Hendes mål er at give unge unikke rejseoplevelser. Vibeke kender til alle rejser, men har speciale i Asien.

Tlf. 86 51 80 12
vibeke@adventuredk.dk

Ronni

Ronni Bunk

”Du har ét liv, så lev det.”

Ronni har sprunget faldskærm i New Zealand og overnattet i Borneos jungle. Hans speciale er bl.a. New Zealand, Borneo, Laos og Vietnam.

Tlf. 86 51 80 10
ronni@adventuredk.dk

 

Michael

Michael Mejer

”Ha’ det sjovt og udfordr dig selv”.

Michael har surfet i Panama og kørt mountainbike i Brasilien. Hans rejser er især gået til Mellem- og Sydamerika og er hans speciale.

Tlf. 86 51 80 11
michael@adventuredk.dk

Elisabeth

Elisabeth Soto

”Oplev alt det, du kan.”

Elisabeth har levet blandt stammefolk i Papua ny Guinea og rejst rundt i Australien. Hendes speciale er Oceanien, Asien og Mellemamerika.

Tlf. 86 51 80 13
elisabeth@adventuredk.dk

Janni

Janni Kjær

”Kun fantasien sætter grænser.”

Janni har trekket til Mount Everest Base Camp og rejst gennem Tibet. Hendes speciale er Nepal, Tibet, Mexico, Belize & Brasilien.

Tlf. 86 51 80 14
janni@adventuredk.dk

 

Cathrine

Cathrine Søvang

”Kast dig ud i det”.

Cathrine har rejst i Asien og backpacket i Afrika. Hendes speciale er Cambodja, Vietnam, Laos, Australien og New Zealand.

Tlf. 69 14 80 19
cathrine@adventuredk.dk