Adventuredk & no aps
Bredgade 34
7400 Herning

Send en mail
Chat med os
9.00 - 17.00Man - tirs
9.00 - 16.30Ons - tors
9.00 - 15.00Fredag

Tilmeld nyhedsbrev
Bestil brochure

Tlf. 97 21 68 00

Facebook Youtube Trustpilot
Grupperejser for unge 18-30 år. Rejs hele året. Læs mere

Latest news from around the world

  • 26. april 2015

    22, 23, 24 og 25 april

    Læs mere
  • 26. april 2015

    Kantemo og tulum

    Læs mere
  • 25. april 2015

    Montañita og Galapagos dag 1

    Læs mere
  • 25. april 2015

    Dykning og roadtrip 🚕

    Læs mere

Mød teamet

Vibeke

Vibeke Mejer Henriksen

”Vær åben og imødekommende.”

Vibeke har selv rejst i alverdens lande. Hendes mål er at give unge unikke rejseoplevelser. Vibeke kender til alle rejser, men har speciale i Asien.

Tlf. 86 51 80 12
vibeke@adventuredk.dk

Ronni

Ronni Bunk

”Du har ét liv, så lev det.”

Ronni har sprunget faldskærm i New Zealand og overnattet i Borneos jungle. Hans speciale er bl.a. New Zealand, Borneo, Laos og Vietnam.

Tlf. 86 51 80 10
ronni@adventuredk.dk

 

Michael

Michael Mejer

”Ha’ det sjovt og udfordr dig selv”.

Michael har surfet i Panama og kørt mountainbike i Brasilien. Hans rejser er især gået til Mellem- og Sydamerika og er hans speciale.

Tlf. 86 51 80 11
michael@adventuredk.dk

Elisabeth

Elisabeth Soto

”Oplev alt det, du kan.”

Elisabeth har levet blandt stammefolk i Papua ny Guinea og rejst rundt i Australien. Hendes speciale er Oceanien, Asien og Mellemamerika.

Tlf. 86 51 80 13
elisabeth@adventuredk.dk

Janni

Janni Kjær

”Kun fantasien sætter grænser.”

Janni har trekket til Mount Everest Base Camp og rejst gennem Tibet. Hendes speciale er Nepal, Tibet, Mexico, Belize & Brasilien.

Tlf. 86 51 80 14
janni@adventuredk.dk

 

Cathrine

Cathrine Søvang

”Verden venter på dig”.

Cathrine har rejst i Afrika, Asien, Oceanien, USA og Sydamerika. Hendes speciale er Cambodja, Vietnam & Laos, Australien og New Zealand.

Tlf. 69 14 80 19
cathrine@adventuredk.dk

10 gode grunde til at rejse med Adventuredk Læs mere

Log ind på din
personlige profil

Du har adgang til din personlige profil, når du har booket en rejse hos Adventuredk.
Her finder du praktiske informationer samt din blog.
Du kan logge ind via Facebook, hvis du har anvendt samme e-mail ved booking.

Glemt dit
password